Hakkımızda


Herkese merhaba 😊

Bir yazılım ve bir kimya mühendisinden oluşan, yazılım ve bilgisayarla ilgili hemen hemen her şeyi seven bir grubuz. İlgilenip okuduğumuz, araştırdığımız şeyleri yazmayı paylaşmaktan hoşlanıyoruz. Sqlnedir.com da bu hevesle doğan bir sayfa oldu.

Küçük büyük her türlü işletmede ya da kişisel olarak yaptığınız işlerde eninde sonunda tanışacağınız veritabanları ve veritabanı yönetimi konusunda olmazsa olmaz SQL hakkında okuyup araştırdığımız bilgileri derleme yaparak bu sitede paylaşmaya karar verdik. Bu konuda çok sayıda yerli ve yabancı web sitesi olmasına rağmen temel düzeyde bilgi derleme konusunda biraz açık olduğunu farkettik. Bu siteyi hazırlarken adeta öğrencilik dönemimizde ders notu çıkarıyor gibi bir disiplinle çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. Halihazırda “Yeni Başlayanlar için SQL” modunda bir site olsa da bu konuda vakit oldukça geliştirmeye ve yeni bilgiler paylaşmaya devam edeceğiz.

Sitemizde daha çok İngilizce kaynaklardan çeviri yaptık. Bunun sebebi Türkiye’deki kaynaklara ulaşmanın daha kolay olması ve yabancı kaynakları etkin şekilde kullanmak için dil gerekliliğiydi. Dil konusunda sıkıntı yaşayan, anadilinde okumak isteyen ya da “Ben bu işte yeniyim, önce Türkçe’sini okuyayım yabancı diline sonra geçerim.” diyen yazılım sevdalılarına biraz olsun kolaylık sağlayabilmek adına böyle bir girişimde bulunduk.

SQL ile ilgili olmak kaydıyla siteye konsa güzel olur dediğiniz fikirleriniz olursa lütfen paylaşmaktan çekinmeyin. Yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Sağlıklı günler dileriz.

Sevgiyle kalın 😊

__sqlnedir.com__

sqlnedir.com